Absolventský promoční proslov

Absolventský proslov u příležitosti bakalářských promocí na Fakultě managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ze dne 29. 6. 2011.

Spectábilis vážená paní děkanko,

Honorabilis vážený pane promotore,

Vážené dámy a pánové, vážení hosté, vážení spolužáci, absolventi, bakaláři.

Při této slavnostní události na mne připadl úkol, abych k Vám všem upřímně a ze srdce promluvil.

Jako absolventi nyní mnoho z nás vzpomíná na své studijní radosti i starosti, tedy na minulost. Současně však také hledíme vstříc budoucnosti.  Jaká bude? Co nás čeká?

Dovolil jsem si vybrat několik citací ze zpráv posledních dnů:

„Máme téměř nejhorší kvalitu veřejné správy v rámci evropské sedmadvacítky,“ připouští viceprezident Svazu průmyslu a dopravy

To si němečtí manažeři opravdu myslí o Česku: Džungle

 

Čeští pacienti se ve střední Evropě dostávají k moderním lékům jako poslední

 

Republika je v rozkladu, shoduje se většina Čechů

Vláda nedokáže omezit korupci, myslí si šéfové firem

Ochrnutý kocour překonal strach z vody, pomocí plavání se učí chodit

Je třeba si přiznat, že nežijeme v jednoduché době. Ale co s tím? Jak to napravit? Kdo to změní? Já vím kdo. Vy, Vy a Vy – zkrátka my všichni. Každý z nás může něco změnit. A nenalhávejme si, že ne! Opakuji: Každý z nás může něco změnit. Ale musí chtít. Dohromady utváříme budoucnost, která nás všechny čeká.

Strach je horší než rána! Mysli dopředu! Žádná růže bez trní! Vyhrň rukávy – půjde to! Velkým je ten, kdo má velký cíl! … To jsou baťovská hesla, to je baťovské myšlení.

Chtěl bych tímto vyjádřit velké díky Bohu, Univerzitě a jejímu pedagogickému sboru, zaměstnancům, dále našim rodinám a blízkým za podporu a v neposlední řadě také všem spolužákům, neboť díky Vám  si každý z nás odnáší tam někde hluboko uvnitř nezapomenutelné okamžiky.

Tomáše Baťu má již každý z nás na svém vysokoškolském diplomu. Chci Vám srdečně popřát, abychom baťovské myšlenky dostali také do našich srdcí a baťovský duch tak byl cítit z našeho každodenního jednání.

Diplomem a titulem to však nekončí. Naopak, náš úkol právě začíná. Staňme se tedy Baťovci, lidmi pracovitými, poctivými a odvážnými. Lidmi, kteří milují život. Lidmi, ve kterých bude hořet plamen naděje. Naděje v lepší zítřek pro tuto zem.

Děkuji Vám za pozornost.

 

Bc. Josef Biernát

Líbil se vám článek? Sdílejte ho.

1 komentář u „Absolventský promoční proslov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..