Bude v rodném listu pod kolonkou „matka“ také kolonka „zploditel“ nebo „plátce alimentů“?

Dávno už asi neplatí, že rodina je základem státu. Rodiny ani nejsou podle mě nějak zvýhodňované. Páry se už ani často neberou; tvrdí, že se jim to nevyplatí. Pořídit si dnes dítě je obrovským závazkem, a to hlavně finančním, protože ten morální, to, že to jsou přeci MOJE děti, jaksi vymizel. Je sice krásné, že mají dnes ženy takovou svobodu a kdykoliv se mohou sbalit s dětmi a muže opustit, ale jak moc jsou samostatné? Mají ženy dostatečně prostředků  na uspokojení všech potřeb třeba dvou dětí? Nájem, jídlo, výdaje na školu… Kupa „rodin“ (vzorec = matka + dítě + dítě) takhle žije, takže asi NĚJAK jo.

Muž nerozváže rozvodem pouto pouze k ženě, ale většinou i k dětem.

Podle průzkumů je lépe dětem s dvěma dospělými lidmi než s jedním. Děti vidí vzor chování dospělého k dospělému. A od dvou dospělých je samozřejmě více času a peněz než od jednoho. Pokud je jen jeden dospělý, děti samy dříve stávají „dospělými“, hlavně starší děti přebírají zodpovědnost o mladší. Mají úplně jiné starosti (jestli mamka vydělá dost peněz, jestli najde práci, jestli si je tatínek vezme tentokrát na víkend). Pokud má jeden rodič více dětí a má více starostí, tak často zbytečně může něco zanedbat, prostě to nestihne. To by se nestalo, kdyby druhý rodič ve své funkci pokračoval. Kdyby měl za cíl podílet se plně na výchově svých dětí. Jenže právě druhý rodič, a nebudeme si nalhávat, že většinou otec, jako by rozvodem se ženou rozvázal i svazek se svými dětmi. A pokud má družku novou, je toto rozvázání ještě jistější. Muž se snaží o SVÉ, nové děti se svoji novou partnerkou. A doba pokročila tak daleko, že malé děti už ví, že si maminka najde nového partnera, a tak jí vtom pomáhají a stávají se malými Kecaly, kteří se snaží ze své matky udělat nevěstu.

Kdo potom děti naučí, jak se chovat k druhému pohlaví?

Není to návrat k přírodě? Sameček oplodní samičku, počká jednu dvě sezóny, až dítě povyroste, a jde dál za samičkou novou. Nebo jde dál rovnou. Pojem „moje děti“ se redukuje na pojem „můj sexuální zážitek“. Většina dětí už nebude znát ani jeden klasický vzor rodiny „otec-matka-dítě“ nebo verze 21. stol. „matka-strejda-dítě“. Kdo potom děti naučí, jak se chovat k druhému pohlaví? Holky si už začnou nosit zakódovaný: Proč jen ta maminka trpí a jak že se ten tatínek choval… Kluci budou normálně zřejmě považovat ženu jako přestupní stanici ve svém bezstarostném životě. A lide, co s tím? Rodinná výchova ve škole to asi nezachrání? Jak a kdo vychová naše děti? A nebo zavedeme do rodného listu kolonku „plátce alimentů“?

Nakonec se hluboce omlouvám hlavně všem tatínkům, kteří se neochvějně starají o své ratolesti.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..